A A A
 • Na zdjęciu Violetta Wróblewska. Psycholog, terapeuta TSR, coach
  Na zdjęciu Violetta Wróblewska. Psycholog, terapeuta TSR, coach

Blog o rozwoju osobistym

Po spotkaniu w pewnej firmie przyszło mi na myśl kilka refleksji.

 • Co robimy, kiedy sytuacja jest niezgodna z naszymi oczekiwaniami lub kiedy nasze wyobrażenia na temat danej sytuacji są niezgodne z rzeczywistością? Po prostu często skłaniamy się do osądzania osoby lub sytuacji jako złej i niekorzystnej dla nas.
 • Jeśli kogoś nie lubimy lub ten ktoś różni się od nas to mamy skłonność do osądzania go. Kiedy nasze myśli koncentrują się na osądzaniu drugiej osoby to wtłaczamy ją w nasze kategorie myślowe odpowiadające naszemu systemowi wartości.
 • Często boimy się zmieniać własne poglądy, gdyż często traktujemy zmianę jako przyznanie się do błędu. Jeżeli uważamy, że nie mając racji tracimy kontrolę nad światem to ograniczamy innych i siebie w rozwoju.
 • Jeżeli zaczynamy coś kwestionować to często unikamy tego lub przeciwstawiamy się temu, czego nie rozumiemy.
 • A przecież będąc tu i teraz zanika nasza skłonność do oczekiwań związanych z przyszłością, do porównań z przeszłością i osądzania. Bycie tu i teraz to bycie świadomym siebie.

 

Dzisiaj nasunęło mi się kilka myśli, które być może Cię zainspirują. Uważam, że:

 • Zmieniając rzeczywistość z powodu poczucia gniewu, winy, niesprawiedliwości i lęku nie zmienimy siebie, możemy co najwyżej chwilowo lepiej się poczuć. Zmieniając siebie z miłością zmieniamy rzeczywistość.
 • Nigdy nie odkryjemy i nie doświadczymy tego, kim naprawdę jesteśmy, jeśli utożsamiamy się ze swoimi rolami życiowymi.
 • Rozumiemy tajemnice życia, gdy rzeczywiście doświadczamy jego znaczenia.

 

Dzisiaj przeczytałam książkę i pomyślałam sobie, że:

 • Od świadomości tu i teraz, czyli od bycia tu i teraz i zrozumienia swojego położenia zaczynają się zmiany. Zmiany zaczynają się od akceptacji siebie tu i teraz.
 • Jeżeli mamy dobry kontakt z samym sobą to jesteśmy w stanie utrzymać dobry kontakt z innymi ludźmi.
 • Inni traktują nas tak, jak my myślimy o sobie.
 • Kiedy widzimy w kimś tylko część osoby i to tylko tej, której w sobie nie akceptujemy to oddalamy się psychicznie i fizycznie od tej osoby.
 • Sprzątanie na zewnątrz domu nie sprawi, że w środku będzie czyściej. Dbanie tylko o zewnętrzną sferę naszego ciała nie sprawi, że wewnątrz się zmienimy.
 • Decydując odpowiadamy za swoje wybory. Nie ma złych czy dobrych decyzji, gdyż one po prostu są. Są tylko inne od tych wcześniejszych. To my nadajemy tym wyborom znaczenie według naszego wyobrażenia, co jest dobre czy złe i pozwalamy swojemu umysłowi hodować lęk przed popełnieniem błędu.
 • Wewnętrzna samoakceptacja siebie wpływa wprost proporcjonalnie na akceptację innych i otoczenia.
 • Obwinianie innych jest hamulcem naszego rozwoju.
 • Jesteśmy nawzajem dla siebie nauczycielami. Zachowując się w dany sposób uczymy innych ludzi, jak mają z nami postępować.

 

Dzisiaj kilka słów na temat przekonań.

 • Nasze przekonania dość często dają nam złudne poczucie rzeczywistości i bezpieczeństwa, ograniczają nasze wybory.
 • Przekonanie, że zawsze musimy mieć rację jest czystą iluzją.
 • Uświadomienie sobie ukrytych przekonań, wzorców myślowych, przyczyn zachowań jest procesem uwalniania się od ograniczających nas uwarunkowań.
 • Kwestionowanie własnych przekonań jest najlepszą drogą rozwoju.

 

A oto, jakie "cudeńko" przyniósł dzisiejszy, wspaniały dzień.

 • Kiedy zastanawiam się nad różnicą potrzebami a chceniem dochodzę do wniosku, że w codziennym życiu dominuje to drugie nad pierwszym. Chcenie wynika z naszych rozbudzonych potrzeb posiadania rzeczy materialnych i niematerialnych, które poprawiają nam jakość naszego życia. Potrzeba jest głównie związana z tym, co pozwala nam godnie żyć. Zauważam, że postawa ukierunkowana na myślenie, że coś mi się należy i nastawiona głównie na posiadanie i osiągnięcie coraz więcej rodzi niepokój i często wpływa na niedocenianie tego, co już mamy. Często nie doceniamy rzeczy, które mamy, dopóki ich nie stracimy. Również mamy skłonność  do porównywania tego, co mamy i kim jesteśmy z tym, co mają i kim są inni. Tymczasem kluczem do szczęścia jest skoncentrowanie się na tym, co daje nam radość i przyjemność bez podejmowania prób dorównania innym. A poznanie w sobie tych rzeczy, które doceniamy w innych jest sposobem na osiągnięcie spokoju wewnętrznego.

 

Dzisiaj jest piękny dzień, za oknem świeci słońce, a ja chciałabym Ci powiedzieć coś, o czym zawsze staram się pamiętać.

 • Zmagając się z własnymi wadami i walcząc z samym sobą, aby być w wielu dziedzinach doskonałymi i perfekcyjnymi zatracamy radość robienia czegoś dla samej przyjemności, dla samego tworzenia czegoś. Większe sukcesy zawsze osiągniemy, kiedy rozwijamy zalety i koncentrujemy się na naszych mocnych stronach, które są związane z tym, co jest dla nas najważniejsze.
 • Kiedy mamy w sobie głębokie poczucie sensu życia, celowości naszych działań to łatwiej nam przetrwać trudne sytuacje i podejmować lepsze decyzje. Świadomość, że w każdej sytuacji mamy możliwość wyboru buduje naszą pewność siebie. Im bardziej dojrzewamy i czujemy się silniejsi wewnętrznie, tym mniejszą mamy skłonność, aby udowadniać innym własną moc i mądrość i tym mniej jesteśmy zaaangażowani w obronę swojej pozycji i racji.

Tekst: Violetta Wróblewska

 

O książce pt. "ŻYCIE I ZDROWIE MASZ TYLKO JEDNO" autorstwa Violetty Wróblewskiej.

 

JEDYNA TAKA KSIĄŻKA NA RYNKU KSIĘGARSKIM!!!

JEJ WARTOŚĆ TREŚCIOWA KILKAKROTNIE PRZEWYŻSZA JEJ CENĘ. W jednej książce na 432 stronach w 34 rozdziałach zostały omówione wszystkie najważniejsze aspekty dobrego życia, biorące pod uwagę, że człowiek jest istotą cielesną, psychiczno-emocjonalną, społeczną i duchową.


Zadbaj o to, co masz najważniejsze, czyli o swoje życie i zdrowie. Skorzystaj z wyjątkowej okazji poznania mądrości, recept i sekretów dotyczących między innymi: zdrowego odżywiania się, dbania o swoje ciało, budowania bliskich, harmonijnych relacji i udanego związku, wzmocnienia mocy miłości, zapobiegania, jak i uzdrawiania się z chorób psychicznych i fizycznych, odkrywania swojej misji życiowej oraz czerpania zadowolenia z pracy zawodowej, nadania głębszego sensu swojemu życiu, opartych na wielu uniwersalnych prawach, mądrościach i prawdach życiowych oraz sprawdzonych przepisach znanych od lat i wciąż aktualnych, a dotyczących prawie wszystkich dziedzin ludzkiego życia.

 

 

O drugiej książce Violetty Wróblewskiej  pt. "Studium sztuki lepszego życia”.

 

Studium sztuki lepszego życia” proponuje Ci autocoaching życiowy i ćwiczenia oparte na książce „Życie i zdrowie masz tylko jedno”.

 

 

Chcę Ci pomóc: poznać własne mechanizmy funkcjonowania; lepiej zrozumieć i zaakceptować siebie; nadać większe znaczenie własnemu życiu; pielęgnować w sobie nadzieję, miłość i spokój; być większą/ym od wewnętrznego lęku; lepiej zarządzać energią życiową; pokochać siebie; codziennie oczyszczać się z tego, co trudne, poprzez medytację i oddech; budować lepsze relacje z innymi; poznać ważne dla siebie wartości życiowe; zdiagnozować nieporządek w sobie; lepiej panować nad myślami; podnieść poczucie własnej wartości; żyć zgodnie z własną naturą; budować życie na najlepszej skale, jaką jest miłość i całkowita odpowiedzialność za siebie i swoje wybory życiowe, za własne myśli, emocje i działania. Chcę zachęcić Ciebie do pójścia za tęsknotami serca.

 

 

"Daję Ci gwarancję, że po przeczytaniu książki „Życie i zdrowie masz tylko jedno” oraz po przejściu procesu autocoachingu z książką "Studium sztuki lepszego życia", uzyskasz wystarczającą wiedzę, jak urzeczywistniać wzrost ku pełni człowieczeństwa i naprawdę żyć w zgodzie z prawdziwą naturą ludzką, aby kreować lepsze, zdrowsze i szczęśliwsze życie w „zaganianym świecie”. Zachęcam Cię do przeżywania swojego życia świadomie, refleksyjnie i z pełną odpowiedzialnością". Violetta Wróblewska

 

Jeżeli chcesz zamówić jedną lub obie książki, z autografem autora,  to proszę dokonaj wpłaty na konto Violetty Wróblewskiej. Proszę zaznacz w mailu, że prosisz o autograf.

 

Raiffeisen Polbank

konto 54 2340 0009 0020 1030 0001 1982

 

Następnie napisz maila na adres mailowy: v.wroblewska@kreacjazycia.pl, podając swoje imię i nazwisko, adres na który mam wysłać książkę lub książki, numer telefonu i następującą informację: Zamawiam x sztuk książki "Życie i zdrowie masz tylko jedno" lub/i  x sztuk książki "Studium sztuki lepszego życia".


Książka "Życie i zdrowie masz tylko jedno" ma  433 strony A5. Kosztuje 39,90 zł.

 

Książka "Studium sztuki lepszego życia" ma 95 stron A4. Kosztuje 26 zł.

 

Plus koszty opakowania i przesyłki pocztowej 8 zł.

 

KOSZT KOMPLETU - DWÓCH BARDZO WARTOŚCIOWYCH KSIĄŻEK - TO TYLKO 73,90 zł

 

Obie książki pisałam około 5 lat, gdyż tyle czasu zajęło mi zapoznanie się z szeroką literaturą psychologiczną, medyczną, duchową i z innych dziedzin naukowych, aby książka była jak najbardziej moim punktem widzenia na szereg najważniejszych kwestii w życiu człowieka, ale popartym rzetelną wiedzą naukową i paranaukową, doświadczeniami moimi, moich klientów, jak i tym wszystkim, co nie da się zobaczyć i zbadać, tylko można odczuć. Prawie wszystkie książki i czasopisma, z których korzystałam w mniejszym lub większym stopniu przy pisaniu książki, lub nie korzystałam, bo okazały się mało przydatne, zakupiłam do swojej biblioteczki. A było ich około 500 sztuk. Stąd można powiedzieć, że płacisz 73,90 zł za coś, za co ja zapłaciłam około 17.000 zł. Dlatego napisałam powyżej, że koszt obu książek to tylko 73,90 zł.


Obie książki są w sprzedaży od 2016 roku. Niedługo książka "Życie i zdrowie masz tylko jedno" będzie dostępna też w języku angielskim.

Więcej informacji na temat książek znajdziesz na stronie:http://psychologbiznesu.com.pl/?id=Inne&x=36