A A A
 • Zdjęcie: Violetta Wróblewska. Psycholog-Warszawa.
  Zdjęcie: Violetta Wróblewska. Psycholog-Warszawa.
 • Zdjęcie: Violetta Wróblewska. Psycholog - Warszawa.
  Zdjęcie: Violetta Wróblewska. Psycholog - Warszawa.

Twój rozwój osobisty. Komunikacja interpersonalna.

 

Siła jaka tkwi w posiadaniu umiejętności komunikowania się z innymi jest przeogromna. Pełna szacunku, otwarta i konstruktywna komunikacja buduje nasze relacje z innymi, jak również pozwala nam bardziej cenić i szanować siebie innych.

 

Umiejętności komunikowania się w sposób szczery, otwarty, uczciwy i bezpośredni są bliskie każdej ludzkiej istocie. Ale obecnie są one dość często zastępowane agresywnym, manipulacyjnym, bądź biernym stylem komunikacji.

 

Te indywidualne spotkania z komunikacji interpersonalnej są dla Ciebie, jeśli chcesz:

 

 • porozumiewać się z innymi, kreując pełne szacunku i ciepłe relacje,

 • przepracować własne przekonania czy schematy myślowe utrudniające satysfakcjonujące komunikowanie się z innymi,

 • posługiwać się językiem serca bez używania przemocy słownej,

 • okazywać empatię,

 • aktywnie słuchać innych ludzi i lepiej ich rozumieć,

 • nauczyć się ustalać własne granice przy jednoczesnym poszanowaniu granic innych ludzi, czuć się pewniej we własnej skórze,

 • poznać bariery komunikacyjne, aby móc ich unikać,

 • pełniej wyrażać swoje potrzeby, emocje i prośby zyskując większe poczucie własnej wartości,

 • komunikować się nie raniąc innych,
 • kreować udane relacje,
 • nauczyć się lepiej radzić sobie z krytyką i ocenami innych ludzi.

 

Czego się dowiesz lub co będziesz ćwiczyć na indywidualnych sesjach z komunikacji interpersonalnej:

 

 • co sprzyja prawidłowej komunikacji,

 • bariery komunikacyjne (osądzanie, dawanie rozwiązań, unikanie udziału w troskach drugiego człowieka),

 • warunki skutecznej komunikacji (używanie parafraz, odzwierciedlanie, aktywne słuchanie, komplementowanie, zadawanie pytań),

 • porozumiewanie bez przemocy (formułowanie spostrzeżeń i unikanie ocen, wyrażanie własnych uczuć i potrzeb, formułowanie próśb, okazywanie empatii),

 • wyrażanie pochwał,

 • technika odwróconej piramidy-zadawanie pytań,

 • radzenie sobie z krytyką,

 • inicjowanie rozmów.

 

Sesje z komunikacji interpersonalnej będą zaprojektowane pod kątem Twoich indywidualnych potrzeb. Będą ukierunkowane na jak najlepsze wykorzystanie Twoich osobistych zasobów i talentów w celu kształtowania lepszych relacji z innymi.

 

Jeżeli trudno jest Ci podjąć decyzję o uczęszczaniu na sesje terapeutyczne, psychoedukacyjne lub treningi interpersonalne czy skorzystaniu z konsultacji psychologicznych, choćby ze względów finansowych, mam dla Ciebie wspaniałe rozwiązanie. Zachęcam Cię do przeczytania książki mojego autorstwa "Życie i zdrowie masz tylko jedno".

„Życie i zdrowie masz tylko jedno” - to poradnik, który wniesie wiele nowych wartości do Twojego życia.

W przystępny dla czytelnika sposób przedstawiam w nim recepty na to, jak zacząć świadomie i dobrze kierować swoim życiem. Jak pozbyć się nabytych przekonań, jak zmieniać siebie, ale również jak pokochać siebie, by pokochać innych. W 34 rozdziałach piszę m.in. o tym, jak na nasze życie wpływa gniew, jak wpływają różne emocje, jak odkryć swoją misję życiową, jak nadać życiu głębszy sens, jak realizować marzenia, mieć satysfakcjonującą pracę, czy w jaki sposób się odżywiać, by zachować zdrowie na dłużej.

W książce „Życie i zdrowie masz tylko jedno” również znajdziesz rozdziały poświęcone m.in. wybaczaniu innym, odnajdywaniu Boga, realizowaniu się w pracy, zdrowemu odżywianiu, jodze, medytacji, religii i wierze, dowiesz się, jak komunikować się z innymi, jak tworzyć satysfakcjonujący związek i dlaczego miłość ma tak wielką moc.

Czytając książkę „Życie i zdrowie masz tylko jedno”, Twoje spojrzenie na wiele spraw z pewnością się zmieni, jednocześnie odkryjesz część siebie – część, której być może wcześniej sobie nie uświadamiałeś.

Lektura poradnika „Życie i zdrowie masz tylko jedno” - to pierwszy krok ku lepszemu, zdrowszemu życiu.

„Życie i zdrowie masz tylko jedno” to poradnik, który pomoże Ci zrozumieć samego siebie. Za pomocą ćwiczeń dosięgniesz głębszej warstwy swojego „ja”, a to uczyni Cię bardziej świadomym i lepszym człowiekiem.

„Zdrowie i życie masz tylko jedno” – to poradnik, który porwie cię już od pierwszych stron. Konkretny, ale napisany przystępnym językiem. Poruszający wiele zagadnień, z którymi ludzie borykają się na co dzień.

Każdy z 34 rozdziałów opatrzony jest receptą, poradą lub aforyzmem – w wielu z nich znajdziesz także przykłady z życia osób, które zwróciły się do mnie po pomoc psychologiczną, by zmienić swoje życie na lepsze. Pod koniec książki przytaczam także najczęściej pojawiające się problemy, pytania, z którymi przychodzą do mnie pacjenci szukający pomocy – wyjaśniam przyczyny tychże problemów i daję rady, co zrobić, by choć trochę rozwiązać dany problem.

Kiedy rzeczywistość zaczyna cię przytłaczać, czujesz się wypalony zawodowo, nie wiesz, która drogą iść, gdzie możesz znaleźć Boga i czy religia ma sens, nie potrafisz się odstresować, jesteś niewolnikiem czasu, a twoja dieta pozostawia wiele do życzenia – czas sięgnąć po moją książkę „Zdrowie i życie masz tylko jedno”. Poradnik ten jest jak bomba energetyczna w postaci koktajlu ze zdrowych owoców! Kiedy zapoznasz się z książką – poczujesz, że twoje życie już nigdy nie będzie takie samo, a ty masz chęć i siłę, by je zmieniać.

Zachęcam Cię również do zakupu autocoachingu i ćwiczeń pt. "Studium sztuki lepszego życia" opartych na książce "Życie i zdrowie masz tylko jedno".

Więcej informacji o książkach i wybrane fragmenty niektórych rozdziałów znajdziesz na:

http://www.psychologwarszawa.biz.pl/?ksiazki-autorstwa-violetty-wroblewskiej,21

Życzę Ci, z całego serca, abyś każdego dnia zmieniał swoje życie na lepsze - Violetta Wróblewska