Rozwój zawodowy i konsultacje związane z problemami zawodowymi. Porady, wsparcie i terapia dla włascicieli firm, osób pracujących, poszukujących, czy zmieniających pracę.

 

Przychodzą do "Kreacji Życia" na sesje terapeutyczne lub konsultacje psychologiczne osoby, które: czują się wykorzystywane w pracy, bo są zbyt ufne, uległe i nie potrafią stawiać granic innym oraz rozpoznać prawdziwych intencji współpracowników; są poddawane różnego rodzaju manipulacjom ze strony przełożonych; są wypalone zawodowo i mają objawy depresji; wynajdują powody, aby nie zmienić toksycznej pracy; chcą się usamodzielnić finansowo i nie mieszkać już więcej z rodzicami; mają dosyć pracy od świtu do nocy i częstych wyjazdów służbowych, bo nie mają życia prywatnego; ciągle nie czują się dość dobre (pomimo ukończonych wielu fakultetów, kursów, znajomości języków), aby mieć pracę o jakiej marzą; nie dają sobie rady ze stresem i lękiem; mają niskie poczucie swojej wartości;  nie wiedzą, w którą stronę udać się w życiu zawodowym; czują się zdominowane przez swój zespół w pracy; nie potrafią pracować w zespole; realizują niezrealizowane przez rodziców marzenia zawodowe wbrew swojej naturze; przeżywają ogromny stres w związku z wziętym kredytem; nie robią w życiu tego, co zgodne jest z ich talentami, bo nie wierzą w siebie; chcą realizować najśmielsze marzenia zawodowe, a napotykają na sceptycyzm i niewiarę otoczenia lub boją się mówić o swoich marzeniach, aby inni ich nie wyśmiali; mają wciągającą, ciekawą pracę, ale jednocześnie psychicznie i fizycznie wyniszczającą; „utknęły w mrocznym zaułku” bez nadziei na lepsze jutro; chcą zapełnić życiową pustkę, bezradność, zagubienie i niemoc pieniędzmi, dobrym stanowiskiem, gadżetami firmowymi i prestiżem.

Rozwój zawodowy i konsultacje zawodowe. 

Najlepsza droga zawodowa = zgodna z własną misją i życiowym powołaniem + chce się pracować z sercem i pasją + umożliwia wykorzystanie talentów + daje entuzjazm + wynika z motywacji wewnętrznej + wynika z własnego wyboru: co chcę robić i na rzecz kogo + zgodna z wartościami, osobowością i temperamentem + pozwala  wykorzystać  umiejętności i wiedzę + zgodna z możliwościami psychicznymi i fizycznymi + zgodna z naszą prawdziwą naturą i zdrowymi przekonaniami.

Dobrze jest jak praca, którą wykonujemy, jest zgodna z naszymi wewnętrznymi przekonaniami, wartościami, pragnieniami serca, talentami, możliwościami, umiejętnościami, wiedzą, temperamentem, osobowością i potrzebami. Wtedy częściej możemy odczuwać przyjemność, satysfakcję i radość z jej wykonywania. Dość często się zdarza, że nasze wewnętrzne przekonania są niezgodne ze sposobem funkcjonowania organizacji. Na przykład wyznaję zasadę uczciwości, a w firmie na każdym kroku oszukuje się. Wtedy pojawia się  w nas wewnętrzna niezgoda i sprzeciw na to, co dzieje się. Mogą ujawnić się emocje niezadowolenia i gniewu. Jeżeli moją ważną wartością jest rodzina i czas wolny to praca do późnych godzin wieczornych nie będzie zgodna z moimi wartościami i potrzebami. Jeżeli mam w przeważającym stopniu temperament choleryka, a moja praca koncentruje się głównie na wprowadzaniu danych do systemu, to zapewne nie będę zadowolony z siedzącego i monotonnego trybu pracy. Jeżeli mam talent do przemawiania publicznego i charyzmę przekonywania ludzi do słusznych celów, to  praca ograniczona tylko do kontaktu z komputerem  zapewne szybko spowoduje u mnie niezadowolenie i frustrację. Jeżeli moim pragnieniem serca jest pomaganie ludziom, aby stawali się coraz lepszymi, to rutynowa praca w charakterze urzędnika przyjmującego wnioski szybko mi się znudzi.    

Zawsze można zacząć życie zawodowe od nowa, zmienić swój zawód nawet wtedy, kiedy mamy na naszym koncie zawodowym dużo sukcesów. Nie powinniśmy się przywiązywać do tego, co pewne i znajome, kiedy mamy już dosyć, tego co obecnie robimy. Nie wahajmy się poszukać tego, co dałoby nam spełnienie. Niezależnie od wieku, czy mamy 30, 40, 50 czy 60 lat zawsze można coś zmienić w swoim życiu zawodowym, zacząć wreszcie robić upragnione  rzeczy. Kiedy wysyłamy w świat intencję, że poszukujemy pracy, którą dokładnie sobie precyzujemy, to zaczynamy przyciągać do siebie osoby, sytuacje, które powoli będą nas przybliżać do manifestacji naszych pragnień. Kiedy dokonamy właściwego rozpoznania zadań do zrealizowania w naszym życiu nieprzychylność i brak wdzięczności innych oraz problemy nie powinny nas zawrócić z obranego celu. Jeżeli coś kochamy robić, to jesteśmy w stanie całkowicie się temu oddać i zatopić się w tym. Skoncentrować swoją uwagę i energię tylko na tym.

Nasze cele życiowe i zawodowe powinny wynikać z naszych talentów, życiowego powołania, motywacji i potrzeby wewnętrznej oraz przekonań, które są zgodne z naszą naturą, nie zaś tylko z przymusu, zobowiązania,  z poczucia winy, trendów dotyczących modnych w przyszłości zawodów, sugestii znajomych i rodziny,  niskiego poczucia własnej wartości, czy z robienia czegoś wyłącznie dla korzyści finansowych.

Czasami ludzie poszukują tak zwanej właściwej dla siebie pracy, nie wiedząc, czego tak naprawdę pragną. Lepiej w takiej sytuacji  na nowo spojrzeć na swoją pracę z innej perspektywy i zadać sobie pytanie „Co może być dla mnie w obecnej pracy źródłem głębokiej satysfakcji?”. Częściej potrafimy powiedzieć, czego nie chcemy i mamy dość w pracy obecnej, niż, co nam się podoba w niej. Kiedy koncentrujemy się na tym, czego nie chcemy dostajemy tego więcej w naszym życiu. Koncentrowanie się wyłącznie na brakach jest życiem na niskim poziomie energetycznym, na poziomie lęku. A lęk jest przeciwnością wiary. Warto wierzyć w rzeczy, które się pragnie osiągnąć, a nie w te, których nie chce się w życiu.

W czym Ci mogę pomóc jako psycholog pracy i biznesu?

- w zdiagnozowaniu za pomocą wielu testów psychologicznych Twoich predyspozycji zawodowych,

- dzięki zadawaniu przeze mnie wielu pytań psychocoachingowych i terapeutycznych będziesz mógł spojrzeć na swoje życie zawodowe z wielu różnych perspektyw,

- podchodząc w sposób mocno holistyczny do pracy zawodowej, gdyż człowiek jest  istotą wielowymiarową, zarówno cielesną, duchową, społeczną, umysłową, jak i psychiczno-emocjonalną, pomogę Ci wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie pracę, służącą, w jak największym stopniu, Twojemu zdrowiu psychicznemu i fizycznemu,

- w zdiagnozowaniu Twoich silnych i słabych stron jako pracownika i pokazaniu Ci, że wszystko na tym świecie jest relatywne i zależy od punktu widzenia danej osoby. Oznacza to, że możesz mentalnie z wad uczynić swoje zalety, a z zalet swoje wady.

- w przeanalizowaniu barier na drodze do zmian (choćby przekonań, poglądów), czyli tego wszystkiego, co nie sprzyja zmianom zawodowym,

- w poznaniu własnych wartości w pracy zawodowej,

- w ustaleniu, czego najbardziej nie chcesz doświadczać w swojej pracy zawodowej i które rzeczy i bolesne uczucia mogą stać na przeszkodzie realizacji własnych wartości w pracy,

- w przyjrzeniu się Twoim odpowiedziom na wiele różnych pytań pod kątem realizacji Twojej misji życiowej i celów zawodowych. A oto niektóre z tych pytań: Kim chcesz zostać w sferze zawodowej? Co powoduje, że jeszcze nie robisz tego, czego pragniesz? Co chcesz osiągnąć dzięki swojej pracy? Czego nie chcesz więcej mieć i przeżywać w swoim życiu zawodowym? Czego  chcesz więcej mieć i przeżywać w swoim życiu zawodowym? Czy wiesz, po co pracujesz oprócz faktu, że zarabiasz na życie? Czy w swoim życiu wiosłujesz pod prąd, co oznacza, że robisz to, do czego nie jesteś powołany i zużywasz dużo energii, walcząc ze sobą. Udajesz kogoś, kim nie jesteś. Realizujesz pomysły innych na Ciebie.  Płynięcie pod prąd to ciągła walka. Czy płyniesz pod prąd w swojej pracy?

- w przeanalizowaniu kłamstw dotyczących Twoich umiejętności, zdolności i wiedzy zawodowej, które sam produkujesz na swój temat i codziennie siebie nimi obdarzasz. 

TRENING INTERPERSONALNY z elementami mentoringu i psychocoachingu dotyczący rozwoju Twojej KARIERY ZAWODOWEJ

Dla kogo?

 • Dla osób, które z różnych powodów nie są zadowolone ze swojego życia zawodowego i chcą dokonać w nim zmian. Pragną zmienić pracę na lepszą, awansować, przekwalifikować się lub zamienić swoje hobby w pracę, albo mieć po prostu swoją firmę.
 • Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową i decydują się świadomie nią zarządzać.
 • Dla osób, które chcą, aby praca stała się ich życiową misją. 
 • Dla osób, które są znudzone codziennie powtarzającymi się obowiązkami i mają wrażenie, że stoją w miejscu, bo się nie rozwijają. W ten sposób marnują swoje zdolności i talenty.  
 • Dla osób, które uważają, że ich praca to czysty przypadek i czują, że są w niewłaściwym miejscu. Nie wykonują pracy zgodnej ze swoimi zainteresowaniami.  
 • Dla osób, które pragną więcej zarabiać. 
 • Dla osób, które chcą wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim czy wychowawczym. 
 • Dla osób, które czują się niedoceniane w swoim miejscu pracy, które wiedzą czego już nie chcą robić i są wypalone zawodowo.
 • Dla osób, które chcą poznać swoje mocne i słabe strony, aby bardziej świadomie zarządzać swoją karierą.
 • Dla osób, które chcą odnaleźć równowagę pomiędzy życiem osobistym i zawodowym.
 • Dla osób, które poszukują pracy, bo ją utraciły i nie wiedzą, od czego zacząć.

Z jakiego powodu?

Może masz wiele powodów, dla których pragniesz zmian, choćby: bóle głowy lub żołądka na myśl o pracy, dość pracy pod presją czasu, brak akceptacji dla systemu ciągłego oceniania, trudności w porozumiewaniu się z innymi, mocno stresująca praca, odpowiedzialność, nadmiar obowiązków, nadmierna kontrola, szybkie tempo pracy, wysiłek psychiczny, niezadowalające wynagrodzenie, monotonna praca, brak wsparcia przełożonego, ciągłe zmiany, brak motywacji do pracy, groźba utraty pracy. Albo całkiem inne poważne i mniej poważne powody.

Trening ten pomaga klientowi nie tylko odpowiedzieć  na kluczowe pytania: Dokąd zmierza? Kim jest i kim chciałby być?, ale uświadomić mu własne zdolności, umiejętności, kwalifikacje oraz  mocne i słabe strony.

W trakcie sesji (od pięciu do dziesięciu spotkań) krok po kroku wykreujesz własną, pasjonującą drogę rozwoju zawodowego:

 • sprawdzisz, czy jest dobry czas na zmiany zawodowe,
 • dowiesz się, co nie sprzyja zmianom  zawodowym w Twoim życiu,
 • zobaczysz, jakie należy spełnić warunki, aby zwiększyć szanse na przyciągnięcie pracy, jaką pragniesz mieć, o ile umiesz odpowiedzieć sobie na pytanie: czego tak naprawdę   pragniesz w życiu zawodowym? Najczęściej jest tak, że w toku treningu i dość często terapii powoli, wspólnie z klientem dochodzimy do odpowiedzi na powyższe pytanie.Bo to, co obecnie robisz dość często nie jest tym, czego najmocniej pragniesz. 
 • sprecyzujesz cele zawodowe, które będą zgodne między innymi z Twoim życiowym powołaniem, wartościami, zainteresowaniami, umiejętnościami,
 • medytując w domu, według podanych przeze mnie wskazówek, będziesz stopniowo odkrywał swoje prawdziwe powołanie,
 • przyjrzysz się przekonaniom i wzorcom myślowym, które dotychczas uniemożliwiały Ci mieć wymarzoną pracę,
 • zrobisz porządek z fałszywymi przekonaniami i oczyścisz umysł z blokujących myśli na temat pieniędzy i pracy,
 • przyjrzysz się swojemu kołu życia osobistego i zawodowego oraz poziomowi satysfakcji z Twojej obecnej pracy,
 • sprawdzisz przy pomocy testów na ile jesteś odporny na stres, czy masz silną wolę i czy potrafisz współpracować z innymi ludźmi, jakie pełnisz role w grupie, jaki masz temperament, osobowowość, jakimi kierujesz się w życiu wartościami, wypełnisz test inteligencji wielorakich, kwestionariusz stylów osobistych, 
 • zobaczysz jakie wartości duchowe, fundamentalne, siły, sposobu myślenia,  wizerunku oraz odnoszące się do stylu życia są dla Ciebie ważne i w jakim systemie wartości chciałbyś żyć,
 • sprawdzisz, czy masz cechy przedsiębiorcy,
 • przeanalizujesz swoje umiejętności, talenty i zdolności (analiza SWOT) w aspekcie zmian zawodowych,
 • odkryjesz swoją misję życiową, pokażę Ci, jak nawiązać kontakt z własną intuicją i sercem,
 • stworzysz swój własny program sukcesu zawodowego, czyli wyobrazisz sobie swoją idealną pracę, odkryjesz, co Cię w niej cieszy, co kochałbyś robić, gdyby pieniądze nie były dla Ciebie istotne,
 • sięgniesz po swoje marzenia zamieniając je w cel, postawisz sobie cele zawodowe,
 • odnajdziesz właściwą dla siebie drogę zawodową,
 • uzyskasz wspaniałe narzędzia do indywidualnej pracy,
 • zaplanujesz swoje działania,
 • zwiększysz swoją motywację do zmian.

POMOC W NAPISANIU LISTU MOTYWACYJNEGO.

POMOC W NAPISANIU  CV.

Porady, wsparcie i terapia dla osób bez pracy i poszukujących pracy.

Dla każdego człowieka jedną z najbardziej stresujących sytuacji w życiu jest utrata pracy. Kiedy tracimy pracę gromadzą się w nas różne negatywne emocje. Szok, niedowierzanie, gniew, smutek, żal, poczucie winy są najczęstszymi reakcjami i tym, co większość osób przeżywa na wieść o utracie pracy. Warto się im przyjrzeć i być z nimi. Żal związany z brakiem pracy i działania rodzi w nas poczucie rozczarowania i melancholii. Natomiast żal spowodowany podjęciem  niekorzystnych dla nas decyzji, które przyczyniły się do utraty pracy, uruchamia wstyd, frustrację i poczucie winy. Z żalu trzeba zrobić dobry użytek. Jego odczuwanie powinno być dla nas lekcją, z której powinniśmy wyciągnąć wnioski, tak, aby można było lepiej wykorzystać w życiu te chwile, które nam pozostały.

Ale warto też zrobić jedną, ważną rzecz, a mianowicie spisać na kartce wszystkie te rzeczy, które udało nam się osiągnąć do tej pory, dzięki naszej pracy zawodowej. Kiedy już  przyjrzymy się temu, co nam zostało (zdobyte doświadczenie, umiejętności, wiedza) i nie będziemy stale koncentrować się na utracie pracy,  łatwiej nam będzie uruchomić w sobie uczucie wdzięczności za to kim do tej pory staliśmy się dzięki pracy i co udało nam się osiągnąć. To rozszerza naszą perspektywę życia  i ułatwia radzenie sobie ze wszystkim, co staje nam na drodze. Zamiast tracić energię na oskarżanie siebie i innych w związku z brakiem pracy, pójdziemy do przodu, wzmocnieni i oczyszczeni. Jeżeli przyjmiemy do siebie w sposób pozytywny tą ważną lekcję, wynikającą z utraty pracy i poszukamy nowych dla siebie perspektyw poprzez przeanalizowanie swojej wiedzy, umiejętności i zdolności, zaczniemy uwalniać się od syndromu „ofiary losu” i traktowania siebie jako nieudacznika.  

Bardzo ważne jest pielęgnowanie dobrych, konstruktywnych, dodających otuchy i nadziei myśli. Taki dialog z samym sobą, który służy wzmocnieniu siebie, dodaniu wiary, że w życiu wszystko, co się przydarza czemuś ma służyć, będzie dla nas bardziej korzystny, niż stałe wracanie do przeszłości, obwinianie siebie i koncentrowanie się na własnych słabościach. Jeżeli w utracie pracy dostrzegamy dobrą okazję do zmian, czyli szansę na poszukanie nowej, ciekawszej pracy, bardziej odpowiadającej naszym potrzebom i zdobycia w ten sposób nowych doświadczeń, wtedy lepiej poradzimy sobie z trudnymi emocjami: złości, żalu, frustracji oraz z poczuciem winy.

W czym mogę Ci pomóc:

 • przeprowadzeniu Cię przez proces zmian zawodowych
 • napisaniu profesjonalnego CV i listu motywacyjnego
 • w sprecyzowaniu celów zawodowych, które będą zgodne z Twoim życiowym powołaniem, wartościami, zainteresowaniami, umiejętnościami
 • w przyjrzeniu się przekonaniom i wzorcom myślowym, które dotychczas uniemożliwiały Ci mieć wymarzoną pracę
 • zrobieniu porządku z fałszywymi przekonaniami i oczyszczeniu umysłu z blokujących myśli na temat pieniędzy i pracy
 • w sprawdzeniu za pomocą testów psychologicznych swoich mocnych stron i predyspozycji zawodowych
 • w sprawdzeniu, jakie wartości duchowe, fundamentalne, siły, sposobu myślenia,  wizerunku oraz odnoszące się do stylu życia są dla Ciebie ważne i w jakim systemie wartości chciałbyś żyć
 • w sprawdzeniu, czy masz cechy przedsiębiorcy
 • przeanalizowaniu swoich umiejętności, talentów i zdolności (analiza SWOT) w aspekcie zmian zawodowych
 • w stworzeniu swojego własnego programu sukcesu zawodowego i zaplanowaniu działań
 • zwiększeniu swojej motywacji do zmian

INDYWIDUALNY TRENING ANTYSTRESOWY I ANTYLĘKOWY 

Stres jest aktywną reakcją, mobilizującą organizm ludzki do odpowiedzi na stawiane mu wymagania lub nieznaną mu sytuację. Może być on odpowiedzią organizmu zarówno na realną sytuację, jak i na zdarzenie odczuwane przez człowieka jako zagrażające.

W większości przypadków stres wywołuje niemożność poradzenia sobie z daną sytuacją, ze względu na niekorzystną ocenę własnych możliwości. Nadmierny stres spowodowany głównie presją życia i sposobami w jaki się go odbiera, leży u podstaw większości chorób i dysfunkcji, pozbawia człowieka radości i spokoju i - w konsekwencji - zdrowia.

Sesje będą zaprojektowane pod kątem Twoich indywidualnych potrzeb. Będą ukierunkowane na jak najlepsze wykorzystanie Twoich osobistych zasobów i talentów w celu kształtowania lepszych relacji z innymi.

Niektóre elementy programu antystresowego i antylękowego:

 • diagnozowanie najważniejszych obszarów stresu i stylów radzenia sobie z nim.
 • Uświadomienie sobie stresu, czyli odczucie symptomów przeżywanego stresu, a więc bycie świadomym tego, co się dzieje w moim organizmie na poziomie fizycznym i emocjonalnym.
 • Zidentyfikowanie źródeł stresu, czyli sytuacji, zdarzeń, które wywołują we mnie różne emocje,   między innymi, takie jak: lęk, strach, niepokój. 
 • Określenie, jakie znaczenie mają dla klienta te sytuacje, czy zdarzenia. 
 • Zdiagnozowanie irracjonalnych przekonań zniekształcających obraz świata. Praca z konstruktywnymi przekonaniami.
 • Poznanie postaw, myślenia, pokarmów i ćwiczeń fizycznych redukujących stres, technik relaksacyjnych i oddechowych. Uczenie się jak najczęściej żyć tu i teraz.
 • Dokonanie spokojnej oceny sytuacji, nie zawężającej i nie zniekształcającej rzeczywistości oraz obiektywnej interpretacji zdarzeń.
 • Radzenie sobie z zamartwianiem się i czarnowidztwem.

Jeżeli trudno jest Ci podjąć decyzję o uczęszczaniu na sesje terapeutyczne czy skorzystaniu z konsultacji psychologicznych, choćby ze względów finansowych, mam dla Ciebie wspaniałe rozwiązanie. Zachęcam Cię do przeczytania książki mojego autorstwa "Życie i zdrowie masz tylko jedno".

Znajdziesz tam między innymi rozdział pt. Moja praca i moje pieniądze, czyli jak czerpać zadowolenie z pracy i nie traktować jej tylko jako źródła zarobku; Realizujemy swoje marzenia przez działanie; Jak nadać głębszy sens życiu i o tym, co jest w życiu ważne;Dokąd zmierzam, czyli odkrywanie i formułowanie swojej misji życiowej.

Będziesz mógł odpowiedzieć sobie na szerg pytań pomocnych przy wyborze właściwej drogi zawodowej oraz wykonać szereg ćwiczeń diagnozujących m.in. wartości zawodowe.

Więcej informacji o książce, mnóstwo opinii czytelników i blogerów, dziesiątki wpisów z forów internetowych, spis treści, wybrane fragmenty książki oraz formularz zamówienia znajdziesz na stronie:http://www.psychologwarszawa.biz.pl/?ksiazki-autorstwa-violetty-wroblewskiej-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-i-studium-sztuki-lepszego-zycia,21