Porady psychologiczne, doradztwo i wsparcie duchowe, terapia dla kobiet i mężczyzn będących w krytycznym okresie swojego życia

Przychodzą do "Kreacja Życia" na sesje terapeutyczne lub konsultacje psychologiczne osoby, które straciły wiarę w sens własnego istnienia;są w trakcie rozwodu lub po rozwodzie; zmagają się ze zdradami męża/żony, partnera/partnerki; podlegają przemocy psychicznej i mobbingowi; zmagają się z nałogami i uzależnieniami żony/męża, partnera/partnerki, dziecka; przechodzą kryzys małżeński czy w związku partnerskim; pragną rozpocząć życie na nowo w sposób bardziej świadomy i refleksyjny; nie potrafią się odnaleźć w „zaganianym świecie”; żyją niezgodnie z własną naturą, potrzebami, talentami; potrzebują na nowo ustalić swoją misję i cele życiowe; są na życiowym zakręcie i nie wiedzą, gdzie chcą dalej pójść; czują ogromne napięcie i ból wewnętrzny z powodu dużych rozbieżności pomiędzy tym, co jest, a tym czego oczekują; przeżywają kryzysy życiowe; pragną odnaleźć sens przydarzających im się sytuacji życiowych; czują bezsens pogoni za wieloma rzeczami; tęsknią za przeżywaniem każdej chwili z uwagą; nie potrafią zapanować nad chaosem dnia codziennego; nie potrafią pogodzić się z tym, co się już wydarzyło w ich życiu, a na co nie mieli żadnego lub mieli bardzo mały wpływ; nie są w stanie przyjąć nieoczekiwanych sytuacji i zwrotów życiowych; pragną rozeznać, jakich zmian powinny dokonać w sobie i we własnych życiu, aby bardziej pokochać siebie i nie pozwalać siebie krzywdzić zarówno psychicznie, jak i fizycznie; czują ogromne napięcie wewnętrzne, z którym nie potrafią sobie poradzić.

Zdaniem Junga każda osoba posiada dwa przeciwstawne bieguny, np.: wolność i odpowiedzialność, miłość i agresję. Kiedy wypieramy naszą ciemną stronę w pewnym okresie naszego życia musi ona dojść do głosu w postaci  przełomów życiowych.

Według  dr Barbary De Angelis „To co odbieramy jako kryzys, jest w istocie punktem zwrotnym, porą oceny, czasem podejmowania decyzji i przeobrażenia, chwilą, gdy zyskujemy okazję, by odciąć się od dawnej rzeczywistości i obrać nowy kurs” (dr Barbara De Angelis, Na życiowym zakręcie. Jak odzyskać nadzieję i odnaleźć szczęście, 2007, s. 61).

Barbara De Angelis  w swoim poradniku pt „Na życiowym zakręcie. Jak odzyskać nadzieję i odnaleźć szczęście” pisze o punktach zwrotnych, które nadchodzą niepostrzeżenie „Może po prostu czujemy się znużeni, niespokojni, niepewni. Albo bez wyraźnego powodu smutni, przygnębieni, bez chęci do życia i pracy. Nawet miłość i seks nie dają nam zadowolenia. Coś jest nie tak, lecz nie jesteśmy pewni co. Gdyby ktoś cię zapytał: „Czy Twoje życie znalazło się w punkcie zwrotnym?”, prawdopodobnie usłyszałby w odpowiedzi: „Nie, jestem po prostu przepracowany”. Albo: „Skądże, jestem tylko wyczerpana, bo muszę nieustannie opiekować się dwójką małych dzieci”. Nie podejrzewamy, że znaleźliśmy się oto na rozstaju – po prostu źle się czujemy (dr Barbara De Angelis, Na życiowym zakręcie. Jak odzyskać nadzieję i odnaleźć szczęście, 2007, s. 64-65).

Kryzysy życiowe mogą być momentami przełomowymi w naszym życiu, ponieważ są one wołaniem, krzykiem i upomnieniem o jakąkolwiek zmianę. Kiedy przejdziemy w sposób świadomy przez kryzys, przeprowadzając zmiany, które służą nam i innym, możemy doświadczyć przełomu w naszym życiu.

Ból psychiczny, który odczuwamy w związku z kryzysami życiowymi, pomaga nam w dokonywaniu przemian i w byciu bardziej uważnymi na różne przejawy naszego życia. Kryzysy życiowe sprawdzają i kształtują nasz prawdziwy charakter.  

Krytyczne okresy życia to między innymi: nauka/studia, pierwsza praca, zmiana pracy, ślub, okres ciąży, narodziny dziecka/dzieci, czas trwania zdrady, rozwodu i po nich, czas trwania choroby czy bycia bez pracy.

Jeżeli trudno jest Ci podjąć decyzję o uczęszczaniu na sesje terapeutyczne czy skorzystaniu z konsultacji psychologicznych, choćby ze względów finansowych, mam dla Ciebie wspaniałe rozwiązanieZachęcam Cię do przeczytania książki mojego autorstwa "Życie i zdrowie masz tylko jedno".

Więcej informacji o książce, mnóstwo opinii czytelników i blogerów, dziesiątki wpisów z forów internetowych, spis treści, wybrane fragmenty książki oraz formularz zamówienia znajdziesz na stronie: http://violettawroblewska.com/ksiazki/zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno/